Oszczędzaj energię z rozwiązaniami 6thSense
Oszczędzaj energię z rozwiązaniami 6thSense

Oszczędzanie energii elektrycznej jest bardzo korzystne nie tylko dla środowiska, ale również dla nas samych, gdyż pozwala znacząco obniżyć rachunki, co z kolei korzystnie przekłada się na nasz budżet domowy.

Oszczędzanie energii wpływa na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery, a także innych szkodliwych substancji. Dzięki ograniczaniu zużycia energii, zmniejszamy eksploatację naszych zasobów naturalnych, jak węgiel, ropa czy gaz. A co najważniejsze dzięki oszczędzaniu, mamy wpływ na ograniczenie wydatków, w naszym budżecie domowym.

 

Jak oszczędzać prąd w domu?

Poniżej przedstawiamy kilka prostych sposobów na oszczędzanie energii elektrycznej. 

 

 

 Warto pamiętać!

  • Staraj się korzystać, jak najwięcej ze światła dziennego, co pozwoli ograniczyć użytkowanie światła sztucznego.
  • Przed wyjazdem pamiętaj aby wyłączyć lub zmniejszyć ogrzewanie, nie zapominaj również o wyłączeniu wszystkich urządzeń elektrycznych.
  • Podczas gotowania nie zapominaj o przykrywce - co znacząco wpływa na skrócenie procesu podgrzewania/ gotowania potrawy.
  • Przy włączaniu klimatyzacji pamiętaj o zamknięciu okien oraz drzwi.
  • Bądź na bieżąco z rachunkami za prąd.
  • Jeżeli masz taką możliwość, skorzystaj z opcji zainstalowania systemów fotowoltaicznych.
  • Przy ich wyborze oraz zakupie, należy wybierać sprzęt o najwyższych klasach energetycznych: A+++, A++, A+, A, B, C, D, E, F, G, gdzie A+++ będzie charakteryzować się najniższym zużyciem prądu, a klasa G – najwyższym zużyciem prądu.
  • Na zewnętrz budynku oraz elewacji postaw na lampy z czujnikiem ruchu i zmierzchu, marki 6thSense. Wyłączą się i włączą tylko przy określonej porze dnia oraz wtedy, gdy ktoś faktycznie się przy niej znajdzie.
  • Oświetl ogród za pomocą zewnętrznych lamp solarnych LED, które ładują swoje akumulatory dzięki energii ze słońca.
  • Tam gdzie to możliwe – wykorzystuj technologię LED oraz czujniki zmierzchu i ruchu. Polecamy markowe produkty 6thSense.

 

 

 

Rachunki za energię elektryczną rosną stale od wielu lat i prawdopodobnie ten trend będzie się utrzymywał jeszcze przez bardzo długi czas. Cena jaką musimy płacić za prąd zależy nie tylko od kosztów jej produkcji i dystrybucji, ale także od tego w jaki sposób ją wykorzystujemy na co dzień.

Dbaj o środowisko, dbaj o swój budżet - oszczędzaj energię elektryczną!

Pamiętaj, że wszystko można zrobić małymi kroczkami. Nie musisz zmieniać dotychczasowego życia w jeden dzień. Ucz się nawyków z dnia na dzień, planuj i wymieniaj sprzęt, gdy nadarzy się do tego okazja.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium