Istnieje wiele różnych typów rozdzielnic i ważne jest, aby wiedzieć, do czego służy każda z nich, aby zdecydować, którą z nich kupić. Poniżej znajdziesz informacje o różnych typach rozdzielnic, ich zastosowaniach i kiedy mogą być właściwe.
RSBO - Rozdzielnice gotowe do podpięcia zasilania i pracy, bez okienka modułowego. Dostępne wersje z wyłącznikiem i bez wyłącznika. Maksymalnie 2 gniazda siłowe i 4 gniazda 230V lub 6 gniazda 230V.
RSJ - Rozdzielnice gotowe do podpięcia zasilania i pracy, bez okienka modułowego. Maksymalnie z 1 gniazdem siłowym oraz 2 gniazdami 230V. Dostępne wersje z wyłącznikiem i bez wyłącznika.
RSK - Rozdzielnice z okienkiem 6 modułowym - maksymalnie 1 gniazdo siłowe i 2 gniazda 230V lub 4 gniazda 230V. Dostępne wersje gotowe do podłączenia zasilania i pracy z zabezpieczeniami, licznikiem jednofazowym lub wersje bez zabezpieczeń - do dowolnego podłączenia.
RSM - Rozdzielnice z okienkiem 4 modułowym - maksymalnie 2 gniazda siłowe i 2 gniazda 230V. Dostępne wersje gotowe do podłączenia zasilania i pracy z zabezpieczeniami, lub wersje bez zabezpieczeń - do dowolnego podłączenia.
RSW - Rozdzielnice z okienkiem 11 modułowym - maksymalnie 2 gniazda siłowe i 3 gniazda 230V lub 6 gniazd 230V. Dostępne wersje gotowe do podłączenia zasilania i pracy z zabezpieczeniami, występują opcje z włącznikami pokrętnymi oraz licznikami lub wersje bez zabezpieczeń - do dowolnego podłączenia.
RSP - Rozdzielnice z okienkiem 13 modułowym - maksymalnie 3 gniazda siłowe i 5 gniazd 230V. Dostępne wersje gotowe do podłączenia zasilania i pracy z zabezpieczeniami, występują opcje z licznikami lub wersje bez zabezpieczeń - do dowolnego podłączenia.
RSX - Rozdzielnice z okienkiem 26 modułowym - maksymalnie 4 gniazda siłowe i 8 gniazd 230V. Dostępne wersje gotowe do podłączenia zasilania i pracy z zabezpieczeniami, występują opcje z licznikami lub wersje bez zabezpieczeń - do dowolnego podłączenia.
RPD - Rozdzielnice przenośne z okienkiem 12 modułowym - maksymalnie 3 gniazda siłowe i 4 gniazda 230V. Rozdzielnice z rączką do pracy w terenie - zabezpieczone, gotowe do podłączenia w dowolnym miejscu pod gniazdo siłowe. Dostępne wersje z zabezpieczeniami, występują opcje z licznikami.
WSZYSTKIE ROZDZIELNICE WYKONANE SĄ NA NAJWYŻSZEJ KLASY OBUDOWACH I GNIAZDACH.
Rozdzielnica Budowlana - Jaką wybrać?
Na placach budowy zwykle używa się rozdzielnicy z licznikiem dystrybucji energii. Rozdzielnica budowlana RB jest najbardziej popularna na obiektach budowlanych. Rozdzielnica elektryczna służy do dystrybucji energii elektrycznej urządzeń używanych na placu bodowy.
Pomaga monitorować, kontrolować i dostarczać sygnał do instalacji elektrycznej.
Rozdzielnica budowlana jest niezbędnym elementem każdej instalacji elektrycznej. Jest to skrzynka, które może obsługiwać różne urządzenia na Twojej budowie, a także zawierać elementy sterujące i wyłączniki. Rozdzielnice mają wiele różnych złączy, w zależności od ich rodzaju i liczby faz. Na przykład niektóre rozdzielnice mogą mieć gniazda jednofazowe i trójfazowe.
Obudowa Rozdzielnicy Budowlanej
Materiał, z którego wykonana jest obudowa rozdzielnicy budowlanej, decyduje również wiele o jej trwałości i wytrzymałości. Trwałe obudowy są zwykle wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego o wysokiej wytrzymałości. Rozdzielnica wykonana z aluminium ma niższą wytrzymałość mechaniczną, ale też ma lepszą odporność na warunki atmosferyczne. Rozdzielnica budowlana bez licznika może być umieszczona w obudowie z tworzywa sztucznego
Ile Kosztuje rozdzielnica budowlana?
Rozdzielnice budowlane są dostępne w różnym przedziale cenowym, który może wahać się od 100 do kilku tysięcy złotych. Modele mobilne, które mają niewiele gniazd i są plastikowe, należą generalnie do najtańszych, bo kosztują około 100 zł. Można też znaleźć tańsze. Za bardziej profesjonalne urządzenie stacjonarne – trwałe i solidne, trzeba będzie zapłacić więcej. Stacjonarna rozdzielnica budowlana z licznikiem kosztuje od kilkuset do nawet kilkunastu złotych